Vissza a Honlapra HomePage

EZ MEG AZ

Adósságtörlesztés 2015

Az egyik könyvszekrényünk oldalán sok-sok éve kis munkáim díszelegnek. gyurmaragasztóval lettek rögzítve és gyakorta lepotyognak. Már nem is tudom, mikor kigondoltam, hogy csinálok egy képtartó szendvicset, csak egy színűt, amin jól lehet tűzéseket gyakorolni, hiszen úgysem fog látszani, mármint a tűzés java.
Itt jobbra az eredmény: egy képben összefoglalva az előtte közben és utána állapot.
Nem kell megijedni, a képek szépen pontosan glédában állnak, csak én vagyok béna kacsa, ha fényképezek.

Egy kaptafára, de eltérő díszítéssel fél tucat  zacskó.
Méret: 6 x 16 cm. Készültek 2015 márciusában.
A legfelső a szemész doktornőnek készült a szürke hályog műtétet honorálandó pénz elrejtéséhez. Mivel úgy gondolom, hogy snassz dolog pénzt meztelenül adni, és névjegy borítékban meg nagyon személytelen.

Kettőbe húsvétra marcipán nyulacska került, egynek már nem is tudom, mi lett a sorsa, kettő még gazdára vár.

Albumborítók

A4-es iratgyűjtő mappából fényképalbum Kittiről készült fényképeknek.
Készült 2014. decemberében.


Albumborító 11x16 cm, 2015. február

Fényképeket én még mindig papíron, albumba rendezve szeretem.
17 év termése immáron 4 albumban van. A legújabb itt látható balra.
Igaz, a borító vadonatúj, de a díszítő csillagot vagy 8 éve varrtam. Kötve hiszem, hogy manapság lenne ilyesmihez türelmem

Új táska, japán anyagokból

A japi talin kapott anyagokban azonnal megláttam egy elegáns színházi táskát. Nem igazi kicsit, hanem akkorát amibe belefér egy neszesszer, egy esernyő, pénztárca, igazolvány, plusz egy zacskó keksz, illetve manapság egy csomag paprikás tuc. 

A neten táskák garmadáját kuksiztam meg. Végül úgy határoztam, hogy élezem első pecsvörk táskájának formájára fogom megvarrni, csak attól kicsit kisebb méretben és felül nagyobb görbülettel.

Lelkesen neki álltam, elkészültek az egyik fedlapok pillanatok alatt.

És másnap rásütött a nap, és kiderült, hogy az egyik csík nem barna, hanem lila, továbbá két fekete anyag kék lett. Pedig direkt nappali fénynél készítettem a színsorozatot.

Nem akartam fejteni, a lila fölé varrtam egy fekete mintás anyagot. Nem látszik a turpiság.
Aztán jöttek a bajok. Varrtam, fejtettem, varrtam, fejtettem. Rájöttem, hogy a nagyobb görbület miatt nem tudom szépen összevarrni a darabokat. De nem váltottam technikát, kézzel varrtam bele a bélés, a cipzárt és a fogóját.

És ime a kész műalkotás. Végül jó kis táska lett, bár közel sem olyan elegáns, mint ahogy elgondoltam, de színházi öltözékeimhez így is jól illik. Már csak színházjegyet kellene venni!

Táska, 2014 augusztus. Méret: 30 cm széles.

2014 júniusában kincsvadászat eredménye

Június közepén rám jött a vásárlás, ami nálam nem éppen gyakori dolog és lábfájásom ellenére elindultam vadászni, és több nagy szatyorral tértem haza.

A VGC-ben hímzőtűért mentem, és ott vettették meg magukat ezek a fonalak.
Egyenlőre csak gyönyörködöm bennük.

Ezeket a fonalakat 2 angol használt ruha boltban turkáltam, összesen nem kerültek 500 forintba

   

Anyagokat is vettem, ezt a négyet, de  csak félméteresek

És vettem még kötés-horgolás összeállításához tompa nagylyukú tűket, töltő gyapjút, kumihimó tárcsát, és selyem zsinórokat. Utóbbiakat nem akasztáshoz, hanem kumihimóhoz. (Japán fonás fajta, majd ha lesz ilyen fonatom, akkor publikálom.)

Ezek valódi japán anyagog. Nem vettem, hanem  japán foltvarróktól kaptam (2014. június 14.)

2014 január-február

  "Ki mit tud farmerből varrni"

címmel kiállítást szerveztek Mezőkövesdre. A felhívás kezdetben hidegen hagyott, majd támadt pár ötletem, amik azután négyzetesen osztódtak. De karácsony előtt már nem akartam belekezdeni, azután vagy 2 hétig a varróasztalomon a karácsonyfa állt. Közben az ötleteim tovább szaporodtak és szerencsére a farmernadrágok is. (Még Dolányi Anna is küldött nekem két és fél farmert). A szűken két hónap kevés volt ötleteim megvarrására,  de a legkedvesebbeket megvarrtam, kivéve egy mellényt, arra végkép nem jutott idő. összesen kilenc munkát küldtem el a kiállításra. Egyébként 65 alkotótól  153 munka volt kiállítva, és 20 munkát díjaztak különféle ajándékokkal.

 

A díjnyertes kötény. A jutalmam

 egy szentistváni terítő.
     


Textil tál és tűzése

Quilt farmerből.
Eredetileg olyan quiltet akartam, amit a tál tűzéséhez hasonló zentangle tűzésel lehet díszíteni.
Papíron ez a tollas csillag pont megfelelt ezen követelménynek. De végül a zentangle tűzések csak közelről látszottak, és két folt tűzése után ezt a tervet feladtam.

Egyébként fél vastag és vastag farmerből tollas csillagot varrni kész rémálom. De végül egészen jól sikerült. A tűzés kevésbé, mert sok helyen a varrótalp alatt nem fért el a munka.

 

Balra a kedvencem: konyhai rendező, vagy csúnyán mondva: organizer, főleg farmerzsebekből varrva. A másik pedig egy fűszertartó. Eredetileg egybe terveztem a kettőt, de az anyagtorlódások miatt nem lehetett összevarrni. Ez még szerencse is, mert külön-külön talán fogom tudni használni. nem a konyhában, hanem a varrósarkomban.

Egy fogóruha, rátétes mintával, amit cérnafirkával tűztem le. Azután ez nekem úgy megtetszett, hogy ez a stílus a quilt kivételével a többi munkán is visszaköszön.

Ha varrok, akkor nálam nagy a rendetlenség, de többnyire el vagyok a nappalink negyedét elfoglaló 2x2 méteres varrósarkomban (vasalódeszka másik szobában lakik), de  most bizton állíthatom, hogy ekkora kirakodást még sohasem rendeztem. Az erkélyajtónál egy kerti széken halmoztam fel a farmereket, előtte a hintaszéken már kiszabott anyagok vannak, és plusz kirakósdi székre helyezett rajztáblán. A hintaszéktől jobbra semmi rendkívüli, ott a varrógép, vágólap és a szekreterem írólapja, aktuálisan tele farmerdarabokkal.

    

 

Ez csak egy egyszerű nem túlzottan fotogén termosztartó Évának.

Ő rendelte, ő választotta ki az anyagot. Igaz, először lilát szeretett volna, de a rengeteg anyagom közt lila csak néhány fecni van. pedig azt biztosan könnyebben varrtam volna, mert a fekete cérna fekete anyagon nekem szinte láthatatlan.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2013

"Rend a lelke mindennek", új év, új rend az ólamban.

Új projekt indult

A foltvarró csoport készülődik a következő kiállításra.  Megint többen varrunk ugyanolyan mintát egyéni Szinezéssel, mint tavaly a Vihar a tengerben blokkok voltak.  Most kétféle blokkból összeálló star-renunion, azaz csillagok egyesítése az adott minta. Márciusban elkészült az első blokk, és vele egy időben 11 félkész ugyanebből a fajtából, és majd egyszer megvarrom a 12 másik fajtát.

 

Hajdanában danában két hét alatt többet alkottam, mint most 3 hónap alatt. Egy hónap tétlenségre mentségem a konyha átalakítása volt. Nem átrendezés, hanem gyökeres változtatás. Új alsó szekrény, beépítve új mosogatótálca, mosogatógép, főzőlap. Továbbá egy új sütő az étkezőbe. A munkálatok alatt én csak menedzser és takarítónő voltam, de tevékenységnek éppen elég volt.


Fogóruhák mágnes betéttel a hűtőszekrény oldalán


Fogóruhák evőeszköztartón
(nem vált be, gyakran levertem)

 

Másfél liter dukkah fűszerkeverék

 

Bevásárláshoz inkább szatyor, mint táska.

Okos telefonomhoz okos tartó. Előlapján, balra, plexi lap a képernyő felett és nyílások a gombok felett. Hátlapon horgolt csicsák, és egy horgolt tok a képernyő kezelő ceruzához. Praktikus egy darab, de sajna nagyon randa.


Új címkék, új fűszerek

2013. december

Karácsonyra textilékszereket akartam készíteni. Valódi pecsvörk blokkokat akartam megvarrni mini méretben. A kunyhó blokkokból készítettem párat, 28 és 35 mm méretben (egy csík 4 illetve 5 mm). Volt amit varrtam, volta amit ragasztottam. De végül lemondtam az ékszer készítésről, mert  mennyem biztosan nem, lányom valószínűleg nem hordana ilyet. Szirén barátnőm az egyetlen, akiből kinézem, hogy a nyakába akasztaná. Így azután a mini blokkokból hűtő mágnesek lettek.

 6 darab anyag Ausztráliából rokontól (5x1 m és 1 x 2m),
továbbá 5 kövér fat karácsonyra az öcsémtől (Török Kati válogatása, 1001fonal boltból)
2014-ben ezeket az anyagokat szeretném megvarrni. Az ausztrál anyagokból takarót, a modernekből az országos kiállításra pályázati munkát.

 

2012

Nem foltvarrás, nem papírmunka, hanem kavicsfestés.

Hüvelyknyi quiltek 2012. február

  Az áprilisi Hírfoltokból ki kellett hagyni  betervezett cikkemet a gröbenzelli kiállításra készített munkámról, mert a kiállítás megnyításáig a munkák nem publikálhatók. Gondoltam, írok helyette valami mást. Vagy 2 héttel korábban láttam a neten hüvelyknyi, azaz egy collos (2,54x2,54 cm) méretű quilteket, gondoltam, varrok néhányat és a tapasztalataimból összehozok egy cikket. A szerkesztők örvendezték, én meg hajrá, neki láttam a munkának.
Az eredményt, már mint a cikket IDE kattintva lehet elolvasni.

A cikkbe csak a legjobb parányokról készült képek jelentek meg, ezt pótlandó, most ide másolom két képben mindegyiket.

 

.Ezek valódi hüvelyknyi quiltek, mindegyik 3 rétegű, azaz van nekik fedlapjuk, hátlapjuk és a kettő között flíz. A szélek pelenkaöltéssel vannak eldolgozva. A dekoráció soronként:

  1.  nyomott snautzer mintás textilből kivágva, rózsás anyagból kivágva, rajz filctollal, textilmatrica (clothing tatoos), pici karácsonyi csengettyű

  2. mintás anyag, kerámia figura, kerek tükör, 3 anyagból összevarrva, harang alakú fagomb, textil csillag

  3. szövött szív, biztosítótű, ragasztható strassz, flitterek

  4. ruhacinkéből kivágott korong, textilmatrica, gomb, üveggyöngyök, mini ruhacsipesz, textil dekupázs.

Az alábbi sorozat hüvelyknyinek hüvelyknyi, de nem quilt. Textil négyzetek kartonpapírra kasírozva. A széleket textilfilccel kontúroztam, Díszítés után a munkákat dekupázzsal kentem át.

A díszítések:
  1. két kis gomb, csomagoló papírból kivágott virág, mint előző, mintás anyagból vágott levélke
  2. felvarrható, ragasztható kész textilcsillag, papír virág, műanyag matrica,  karácsonyi bélyegkép
  3. hímzés, szalvéta dekupázs, mint előző, körbehorgolt fémkarika
  4. csipkedarab, csipke, szalvéta dekupázs, mint előző.

 

 

 

 

 

 

 

Egy internetes oldal rengeteg hüvelyknyi quilttel: http://pinterest.com/rillaith/inchies-ideas/

2011


Vállra akasztható nagy táska kékfestőből.
38x35 cm.
2011. július.

Elárulom, hogy eredetileg egy fehér blúzt akartam varrni csipkével szegélyezett,
farkasfoggal díszített betéttel. Mikor a betét részt kész lett, megállapítottam, hogy ez nekem sem fehér, sem kék alapon nem áll jól. Menteni, ami menthető, varrtam belőle egy három rekeszes táskát, amelyben még egy dosszié is kényelmesen elfér.


Lányom a nyáron rendelet tőlem egy nagy vászonzacskót mák tárolásához.
Ezt kapta.
25x32 cm,
a dekoráció filctollal rajzolt mák, mákvirág levelekkel

 

Nyári ajándékok, levendulás zacskók.

Ezek a kis szütyők karácsonyi ajándéknak készültek, akárcsak a két kötény.


              
És még mindig karácsonyi ajándék: egy híján tucat párna
 

Lányomnak az étkezőbe a székekre

Fiamnak az ülőgarnitúrára


a párnák mind 40x40 cm méretűek, géppel varrtam és géppel tűztem. A piros és a barna-sárga csillag normál varrással lett letűzve, de az összes többit kukacoztam. Az elsőt 45 perc alatt, az utolsót már 20 perc alatt tűztem meg, és nemcsak az idő fogyott, hanem a hibák száma is, egyre kevesebb helyen bicsaklott meg a vonalvezetés, egyre szebben alakultak a kukacok.

 

Varrtam 2010-ben

Poppy téli bundával
 

   

 

Idén, 2010-ben kemény tél volt, sőt még márciusban is tél van. Sok hó esett, és a házunk körül nagyon rendesen takarították a havat, minden alkalommal sóztak, vagy zeolitot szórtak szét.
Szegény kis kutyusom pár lépés után lesántult. vettünk neki egy pici csizmácskát, de a legkisebb méret is bő volt neki. Így látván, hogy van szabva egy kutyacsizma, neki álltam varrni egyet, illetve négyet, erős vászonból bőrtalppal. Tetszetős kis darabok lettek, de sajna nem vált be. A járdán többnyire lábon maradtak a topánkák, de hóban ugrálni már nem lehetett benne. Márpedig Poppykám szereti a havat, és az sem zavarta, ha csak a füle látszott ki.

 

Megint táboroztam Mezőkövesden 2010 júliusában,
és íme a termés:

Varrókosár

Táska

Párnák hulladék hasznosítás jegyében

2010-ben készültek

Négy zsebes piperetáskák

Új huzat a fotelokra

   

Bebújós mellény
(A hátán levő blokkot Szabó Irén varrta)

        

A Csillaghegyi Öltögetők tagjainak egy része ez évben egymásnak varrt blokkokat.
Mindenki rendelhetett. Eddig 12 blokkot varrtam. sajna nem fényképeztem le mind, csak az alábbiakat:Í

 

 
 2008 nyarán  egy kis szabás és varrás
 

 
Vászon blézer

Férem kihízott farmeringeinek utóélete

Egy póló kicsicsázva

Poppy új ruhája (2008. december)



 

Próba közben, látszólag nyugodtan, büszkén a fényképezőgép előtt.A valóságban izgett-mozgott, vagy egy tucat képből ez a három lett csak jó.De nemcsak manekennek nem vált be, természetesen a próbababa szerepet is nehezen tűrte.

I
 

Itt már a kész kabátban látható a kisasszony. Sztárfotóhoz ekkor sem füllőtt a foga, csak fekve sikerült lefényképezni.
(Mikor Poppy megérkezett hozzánk, a feje alatt levő plüsskutyánál kisebb volt)


Biciklis táska
kedves férjemnek 2008. karácsonyára.
Férjem vagy 20 éve ült utoljára biciklin, és valszeg soha többé nem fog nyeregbe pattanni. De a táska csak hátra vetve biciklis táska, oldalt hordva kényelmes bevásárláshoz, utazáshoz, azaz sok cucc cigőléséhez. Férfinak való fekete szürke, és így nagyon antifotogén. Talán látszik, hogy a steppelt borítóján a szürke csík alatt, valamint a hátlapon a borító felett cipzár s zseb van. Sőt az oldalszárnyon  is van egy zsebecske. A belső táskarészen 5 nyitott zseb van, és a belső résznek  külön cipzárja van. Nedvesség és eső ellen a borító, és a zsebek viaszos vászonbéléssel vannak védve.


 

Ez a táska volt az ötletet adó darab


 


       

Mobiltelefon-tartó ellőről és hátulról
 Évának ajándék, 2008-ban.
Ősszel a Modern Műhely (Momü) csoportfoglalkozásán modern quiltekre való hímzés volta a téma. No, semmi sem úja a nap alatt. Modern munkák hímzése éppen olyan, mint a crazzy quiltekké, csak attól modern, hogy az öltéseket nem kell szép szabályosan egyformákra varrni, sőt! Továbbá az egyenes vonalvezetések is hanyagolhatók, a szabályos elrendezések úgy szintén. Szóval ez mint hímzés, már nekem való! A foglalkozáson varrt mintadarabból varrtam ezt a kis munkát.
 


 

 


 

     

2008. októberében meghívtak a tiszafüredi IV. Tűbarátság Fesztiválra, a "Beszélgetés nagyjainkkal" című programba. Mit ne mondjak, hízott a májam, és természetesen elfogadtam a meghívást. Úgy gondoltam, hogy viszem magammal munkáimat tartalmazó fényképalbumot. Volt már kettő, az egyik csupaszon, a másik, a képen felül, rám jellemző foltruhába öltöztetve. Tartalmukat átvizsgálva kiderült, hogy én már vagy 3 éve egy árva képet sem tettem albumba. gyorsan kinyomtattam 3 év termését, és vettem egy új albumot, majd rohammunkával elkészítettem két új borítót.

 

"Kalpagom, kalpagom,
legszebbik kalapom..."
Nyári napsütésben
kutyasétáltatáshoz.
2008. június
 

Egy kicsi rémség,
de a fiamnak tetszett, elkunyerálta.
WC papírtartó. 2008. június
 

Mágneses fogóruhák.
Jó ötlet!
én Tótth Ilitől lestem el.
2008. június

 

Kis zacskó
ajándékba 2008-ban, szekrénybe hosszú szárú levendula tárolásához

 

      

Kosarak és kosarak, és kosarak

 

 és az egyik megpakolva Évának a születésnapjára.

 

Saját készítésű sajt,
rozmaringos fokhagymás olívaolaj,
kakukkfüves olívaolaj, bazsalikomos pesto, fűszerkeverékek,
pácolt citrom.

A gyártmányaimon saját készítésű GLK márkajelzés, és címke.

(a citrom és a sajt
Stahl Judit receptje)

2007 február

 

               

Tűpárnák: piff, paff és puff.
Dolányi Anna tanulta Törökországban, és nekünk tanította 2007-ben Karcagon

          

piff forgásszimmetrikus mintázattal

 
      

Atarashi japán hajtogatós technikával tanuló darab.
Készült 2007-ben a karcagi táborban, Kacsuk Éva tanfolyamán
 

                         

Ugyanezzel a technikával táska a foltos nyári nadrágomhoz.
 

                        

Borzekék sorakozó!
2007 júniusban készült 5 darab,
majd karácsonyra még 6 darab felemás kockás.
 

                    

Cérnatartó doboz.
Fedőlap applikáció géppel. 32 x 22 x 4 cm.
2007 május
 

Válltáska watercolor technikával,
vízlepergetős anyagokból.
A négyzetek mérete 2x2 cm.

 

     

Fekete bársonysapka kidekorálva, és egy hosszú sál.
2007 február

Csillaghegyi Öltögetők közös munkájára applikálandó képecske.
kb. 10 cm magas.
Készült 2007 január

 

Textilborító fényképalbumra fototranszferrel.
2007 április.

 

 

 

 

 

 

 


Zsenilia tarsoly
15 cm

Egy zsenilia blokk még felvágás előtt,
utána már kevésbé volt jó


Könyvborító
2005 áprilisában
a bonyhádi pályázatra

 


Monogramos övtáska,
és hozzá pénztárca

 



kívül


Tárolós maci
Készült 2005-ben Mezőkövesden, Surányi Melinda tanfolyamán
 

 

Nyakbavaló kedves férjemnek

 

Praktikus kozmetikai táska
11 x 22 cm
Készült 2005 márciusában a
Kecskeméti Országos Kiállításra
2005, február

 

Hatszögű varródoboz kinyitva
A hatszög 20 cm, magasság 10 cm
2004, augusztus

Emeletes varródoboz
28x22x16 cm
2004, június




 

 

 


 

Varró mappa
Készült a Mezőkövesdi táborban
2004-ben Sisáné tanfolyamán

Textil bevonatú dobozok
2
004 nyarán a faddi és a karcagi táborban készültek Urbánfí Teri tanfolyamán


 

 

 

 

 

Kis szütyők, mini táskák
 
maradékokból 2004 nyarán


 

 

 

 

 

2004 nyarán készült apróságok
ömlesztve a varróasztalomon

 

Konyhába zsebes tároló
Zsoldos Edit terve alapján készült 2004-ben a mezőkövesdi táborban
 

Próbálkozás szabad gépi tűzéssel
Úgy tűnik, ez nem az én műfajom!

 

 

Régi és új textilvirágok új kosárban
2004 tavasz
 




 


Levendulás zacskók
2005 július
 

 

           
Hullámszövések
(26x26 cm) 2005 augusztus
 

 

         
Szalagszövés, mintadarabok
 
(10x10 cm) 2005 augusztus

 

      
Applikált minik
 (16x16 cm ) 2005 július

 
   

1  2  

 3

 

Táska parádé
Mind a hét táska 2005 nyarán készült
1) Kézi táska szalagszövéses betéttel békási táborban Siposné Cseh Margittal
2) Közepes méretű válltáska, saját tervezés
3) Nagy válltáska Dudás Mártival készült Mezőkövesden
4) Kis kézi táska és pénztárca, Mezőkövesden
5) Zsenilia táska, saját tervezés, a békási táborban készült
6) Kis tarsoly saját festésű anyagból, Pintér Zsuzsival a Békáson
7) Hajtogatott válltáska, Dudás Mártival Mezőkövesden
8) Steppelt válltáska Dudás Mártival Karcagon

6  7

 8

 

Mellény
Géppel varrva és tűzve.
Készült 2005 októberében.

 

Étkezőm székeinek felöltöztetése
a lányom terve alapján (a színeket is ő választotta)
2006. január

 

                    

Mappa elölről és hátulról
Hullámszövéssel készült 2006 márciusában
 

 

 

 

Szalagszövéses munkák
A terítők mérete kb. 20 cm,
a kosár 10x 30 cm

 

 

Virágcsokrok szalaghímzéssel
Készült 2006 nyarán a karcagi táborban Dudás Márti tanfolyamán

 
 

Elegáns táska
szalagszövéssel fiam esküvőjére.
23x25 cm. Készült 2006 augusztus.

 

Hullámszövéssel
Géppel varrva, és tűzve.
35 x24 cm. 2006. november

Nyári nadrág, sok zsebbel
2006 június

 


Pici táska. A tatabányai közös varráson összevarrva, itthon géppel hímezve. Siposné Cseh Margit tanította.
 

 

Fotóalbum borítójának részlete
A kép, a sorminták és a felírat fotótranszfer.
A két beduin a fiam és a menyem nászútjukon Tunéziában. (Készült 2006 decemberében)
Megjegyzés. a munka képe kicsit torz, a valóságban nem ilyen csálé.

 

 
     
     






Kékfestő mellény
(2003-ban őszi országos kiállításon 1. díj)
Készült: 2003 április


Madaras doboz
20 cm 
Készült: 2002 május 
(2002-ben országos kiállításon 3. díj)

     
     

 

.
Táska petúniával
Saját festésű anyagokból,  papírra varrással készült.
Méret: 35x40 cm
Készült: 2004 március

 

 
Könyvborító fotóalbumra
Méret: 12x17 cm

 
Könyvborító 
foltos emléklapjaimnak, foltos okleveleimnek 
és egyéb megőrizendő foltos emlékekhez.
Méret: 25x31 cm
Készült: 2004 március

 









 

Blézer és mellények

 

 


Táska, pénztárca, szemüvegtok. névjegytartó, kulcstartó
Készült: 2002 április

 
     

Bevásárló kocsi
Készült: 2001 május

Kötény és fogóruha
Készült: 2001 március
Kiállítva: Nagyatádon 2001 áprilisban

Párna
40x40 cm
Készült: 2002 május
 
Madaras doboz
20 cm 
Készült: 2002 május 
(2002-ben országos kiállításon 3. díj)
Textilvirágok
15 cm magas
Készült: 1999 május
Kerek, peremes doboz
átmérő 12 cm
Készült: 2002 május

honlap / HomePage  előző lap / Prev. Page  menü / Menu  következő lap / Next page  lap teteje / Top of page