2011 VERSENYEK

2011. december 31.

ULTRATRIATLON VILÁGRANGLISTA 2011

2011-ben az ultratriatlon világranglista 7. helyén zárt a szegedi ultratriatlonista Vőneki, ezzel ötödik éve végzett a világ legjobbjai között az első tízben.

A Dupla Ironman Európa bajnokságon M50 kategóriában új magyar csúcsot állított be, Európa legkeményebb, leghosszabb versenyeként számon tartott Tripla Ironman versenyen pedig legjobb magyarként végzett, immáron 3. évben.

A 2011-es menü: 2 dupla ironman és egy tripla ironman, mely összesen 26,6 km úszás – 1.260 km kerékpározás – 295,4 km futás (7 maraton), azaz mindösszesen 1.582 km versenytávot jelent.

Szlovénia, 2011. augusztus

DUPLA ULTRATRIATLON EURÓPABAJNOKSÁG, SZLOVÉNIA

Vőneki a jubileumi 80. Ironmantávot jelentő versenyén 28 óra 50 perc 06 mp idővel élete legjobb idejét megjavítva M50 kategóriában új magyar csúcsot állított be a 7,6 km úszás - 360 km kerékpározás - 84,4 km futás távon, mely szintén a sajátja volt. A verseny nehézségét mutatja, hogy összesen 7 feladó volt.

Németország, 2011. július

VŐNEKI, A HÉTSZERES TRIPLA IRONMAN

Lensahnban 2011-ben jubiláltak a szervezők, 20. alkalommal rendezték meg a 11,4 km úszás – 540 km kerékpározás – 126,6 km futás távú tripla-ultra-triatlon versenyt. A "THE HARDEST EUROPEAN TRIATHLON" méltán megérdemelt jelzővel meghirdetett verseny történetének több, mint harmadában vett részt Vőneki, azaz mondható, kellő tapasztalattal rendelkezik. Hétszeres tripla ironmanként a legtöbbször szakította át a célszalagot a magyarok között Lensahnban. A világon feladás nélkül pontosan hétszer mindössze két versenyző teljesítette ezt a versenyt.
2011-ben is a legjobb magyarként abszolválta a tripla ironmant (49 óra 19 perc 49 mp), ezzel harmadik alkalommal a leggyorsabb magyar ezen a távon, nem mellesleg a legkisebb születési évszámmal. Természetesen nélkülözhetetlen segítője felesége, Ildi nélkül mindezt nem érhette volna el, aki, ha kell pacalt készít, ha kell ruhát mos, ha kell köridőket számol, fényképez…

Lucas Fabrice decatriatlon világrekorderrel, Llamas Christophe a 2006-os franciaországi decatriatlon világbajnokság főszervezőjével és feleségével a megnyitó ünnepségen Vőneki a világbajnoki mezben

Célkapuban Wolfgang Kulow főszervezővel

Paul Thompson a 2011-es és Vőneki Antal a 2010. év összetett világbajnokai

Feleségével Ildivel és Manfred Zöllnerrel, a neulengbachi dupla ultratriatlon világbajnokság főszervezőjével

Díjátadás után Dominique Leplant és Francis Toujouse francia versenyzők társaságában